Pôžičky bez dokladovania príjmu aj na počkanie

Príjem v peňaženkeBohužiaľ, nejeden z nás by v žiadosti o finančnú pomoc neuspel, ak by došlo k zdokladovaniu príjmu. Ide o pomerne chúlostivú záležitosť, ktorá určuje, na akej vysokej nohe si žijeme. Pochopiteľne, nehovoríme o tých, ktorí sa ku všetkým zdrojom nepriznávajú. Ale o tých, ktorí robia, čo môžu, mnohokrát pracujú od rána do večera a napriek tomu ich mzda nedosahuje ani zďaleka priemer. To už v dnešných dňoch nie je dôvod na obavy. Ak ste so žiadosťami u blízkych neprešli, pretože majú možno rovnaké starosti ako vy, pôžičky bez dokladovania príjmu vám poskytnú nebankové spoločnosti. Banky majú všetky podmienky sprísnené a jednou z najdôležitejších je to, aby mal žiadateľ pravidelný mesačný príjem v určitej nimi stanovenej výške. Povedzme si o tomto produkte čosi viac.

Ponuka od nebankových spoločností

Pred malou chvíľou sme naznačili, že pôžičky bez dokladovania príjmu sú výhradne nebankovou ponukou a tak by ste zbytočne „zablúdili“ do bankovej spoločnosti. Nielenže by sa tam zaujímali o vašu mesačnú mzdu, ale aj o iné fakty ako to, či máte záznam v bankovom registri dlžníkov. Alebo aj to, kde pracujete a požadovať sa bude aj potvrdenie od zamestnávateľa, ktoré získať je mnohokrát ešte chúlostivejšie. Bez žiadnych náročných podmienok a požiadaviek vám nebankové spoločnosti poskytnú pôžičky nielen bez dokladovania príjmu, ale niekde dokonca aj bez kontroly registra.

V súčasnosti sú na trhu také spoločnosti ako napr. Pôžičkomat, Ferratum, Minipôžička, ktorí vám bez väčších problémov tento produkt poskytnú. Kvôli minulosti a všeobecnej verejnej mienke ľudí na nebankové inštitúcie je možné, že voči pôžičkám bez dokladovania príjmu budete skeptický, napriek tomu, že by vám vedeli výrazne pomôcť. Pre nedôverujúcich máme pozitívnu správnu. V dnešnej dobe už môžu mať „nálepku“ serióznosti už aj tieto spoločnosti, a to vďaka Národnej banke Slovenska, ktorá zastrešuje aj bankových poskytovateľov. Udáva jednotlivé podmienky, ktoré musí každá spoločnosť rešpektovať. Na základe toho im udeľujú licenciu a pravidelne ich kontrolujú. Zoznam dôveryhodných poskytovateľov, ktorí vám poskytnú pôžičky bez dokladovania príjmu nájdete priamo na webovej stránke NBS.

Čo treba na získanie spĺňať?

Žena pri káve žiada o pôžičkuNapriek vyššie zmieneným zvýhodneným podmienkach u niektorých poskytovateľov to ešte neznamená, že o finančné produkty u nich môže žiadať skutočne každý. V prvom rade žiadateľ musí byť plnoletá osoba, ktorá je spôsobilá na právne úkony. V druhom rade sa neodporúča, aby o pôžičky bez dokladovania príjmu žiadali nezamestnaní bez príjmu napriek tomu, že ho netreba dokladovať. Vylúčenou kategóriou nie sú dôchodcovia, ženy na materskej dovolenke, ba dokonca ani študenti. Tí môžu v pokoji žiadať, pretože poberajú štátne príspevky, takže je veľká šanca, že im budú pôžičky bez dokladovania príjmu schválené. Koniec koncov, jednotlivé licencované spoločnosti majú prístup k rôznym registrom, takže si vedia skontrolovať, či ich v žiadosti zavádzate alebo hovoríte pravdu. Klamať sa preto rozhodne neoplatí.

Do koľko si možno požičať a dokedy sumu splatiť?

Nebankové pôžičky bez dokladovania príjmu môžete získať v rôznych sumách a dokonca pri niektorých skoro ihneď. Konkrétne, pri žiadostiach do 500 eur ich môžete mať na účte už do 10 minút, maximálne do 24 hodín od požiadania. Pri vyšších sumách je už trošku problematickejšie nájsť poskytovateľa, ktorý by nepotreboval doloženie mesačnej mzdy, ale nie je to nemožné. Také spoločnosti existujú, hoci ide taktiež o nebankové a je potrebné počítať s vyšším úrokom. Pri sumách do 500 eur je maximálny úrok 30%, pričom pôžičky bez dokladovania príjmu získané ihneď je potrebné splatiť do 31 dní. Pri akciách niektorých spoločností je možné sumu získať bezúročne, a to ak ste jej nový zákazník.

Ako o pôžičky bez dokladovania príjmu požiadať?

Vhodným je, že nebankové spoločnosti vám dávajú na výber z viacerých spôsobov požiadania. Vylúčené sú ale osobné žiadosti, pretože tento typ spoločností má svoje kamenné pobočky len zriedkavo. Tento fakt slúži v prospech moderným technológiám. Vďaka tomu môžete o pôžičky bez dokladovania príjmu požiadať pohodlne z domu online, cez sms alebo telefonicky. Najrýchlejšie je to cez internet, pretože si do pár sekúnd vypíšete potrebné údaje a žiadosť odošlete. Zdĺhavejšie je to už pomocou sms správy a pre netelefonické typy môže byť žiadosť cez telefón nepríjemnou záležitosťou. Anonymne, rýchlo, ľahko a bezpečne si priamo z domu môžete požiadať hneď o viacero pôžičiek bez dokladovania príjmu. Neznamená to, že ich musíte akceptovať. Jednoducho si potom zvolíte tú, ktorá má pre vás tie najlepšie podmienky.

Zbytočne neriskujte

Rôzne typy pôžičiek či už bez dokladovania príjmu, bez registra, bez ručenia atď. sú určite veľmi lákavé pre väčšinu ľudí, ktorým sa naskytli finančné problémy. Dôležitým je však hneď nespanikáriť a situáciu vyriešiť chladnou hlavou. Predsa len, po prijatí žiadaných peňazí už ide o záväzok, ktorý treba do určitého termínu splatiť. Pri nesplácaní alebo pri neskorom platení môžu úroky narásť, čo vás môže dostať do ešte väčších problémov. Preto zdôrazňujeme, aby ste poskytovateľov pôžičiek všeobecne, nielen tých bez dokladovania príjmu, nepodceňovali, pretože zákon bude na ich strane. Teda za predpokladu, že ste právne spôsobilá a plnoletá osoba.

Ak už teraz tušíte, že suma, o ktorú ste uvažovali požiadať by bola na splatenie problematická, neriskujte. Do problémov totiž nedostanete len seba, ale aj vašu rodinu. V prípade, že vám do cesty prišlo pred splatením pôžičky bez dokladovania príjmu niečo iné a vy ešte pred uplynutím doby splatnosti tušíte, že dovtedy peniaze nezoženiete, kontaktujte poskytovateľa. Určite sa s ním dohodnete buď na odklade splátok alebo na ich rozložení. No nebude to bezplatne. Stále je to však lepšie, ako prísť o to, čo vám je cenné.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *